AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženySmart forfour


Kategorie: městský vůz

Rozměry: délka 3,49 m; šířka 1,87 m a výška 1,54 m

Objem kufru: 185 litrů

Palivo: elektřina

Verze 4x4: ne

Cena od: 591 690 Kč

Budoucnost je elektrická a stejně tak miniauta ideální do města od automobilky smart. Jiný pohon než na elektřinu u automobilky smart nenajdeme. Elektrický smart forfour proto představuje v kombinaci s progresivním designem a inteligentním připojením udržitelný a komplexní koncept městské mobility.

Designérský styl je srozumitelný, puristický a velmi progresivní. Jeho součástí je typická silueta s ultrakrátkými převisy, jasnými liniemi, tvary a plochami. Čtyřmístný sport má dynamický tvar „A“ – otevřený ve spodní části s volitelnými integrovanými mlhovými světly známými z vozu Vision EQ fortwo. Barevné schéma je nové: poprvé jsou přední mřížky forfour natřeny barvou vozidla a již nejsou v kontrastním odstínu.

Díky EQ mobilní aplikaci je možné vzdáleně kontrolovat stav nabití elektro auta a pohodlně si tak naplánovat své denní výlety. Další důležitou funkcí aplikace je předvstupní klimatizace, která umožňuje pohodlné vytápění nebo chlazení automobilu prostřednictvím aplikace. Elektrický smart nabízí kompaktní vysokonapěťovou baterii. Lithium-iontová baterie má kapacitu 17,6 kWh, což je dostačující pro dojezd na 159 kilometrů. smart navíc využívá při brzdění rekuperaci. V městské nabíječce se baterie na 80 % nabije za 40 minut.