AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženyMazda CX-30


Kategorie: SUV

Rozměry: délka 4,39 m; šířka 1,79 m a výška 1,54 m

Objem kufru: 430 litrů

Palivo: benzín/nafta - mildhybrid

Verze 4x4: ano

Cena od: 574 900 Kč

Nová Mazda CX-30 zaujme na první pohled výrazným designem. Ten je charakteristický pro novou generaci vozů Mazda a u nového modelu SUV, který se velikostí zařadil mezi oblíbenou Mazdu CX-3 a větší SUV Mazda CX-5 zvláště vynikne. Nejoblíbenější barvou je standardně nádherná Soul Red.

Ovšem kromě povedeného designu nabízí Mazda CX-30 i svou praktickou stránku. Je postavena na stejné platformě jako sportovní Mazda3 – ovšem karoserie SUV dovoluje výrazně větší vnitřní prostor. Mazda má na prvním místě vždy řidiče nebo řidičku, podle filozofie Jinba Ittai musí řidič s autem zcela souznít. Tento úkol, u SUV mnohdy obtížný, zvládli japonští inženýři na jedničku. Na zadních sedadlech pak nabízí komfort a i dostatek prostoru. Do zavazadlového prostoru Mazda přímo v Evropě vyvinula a nabízí praktickou vychytávku ve stylu origami – rozkládací desku, která umožní rozdělit zavazadlový prostor na různě velká oddělení podle toho, co v kufru vezete.

Co se týká motorů, jde Mazda letitě tak trochu proti proudu. Perfektně vycizelované benzinové atmosferické motory o objemu 2,0 litru potěší příjemným lineárním výkonem, který je v nižších otáčkách podpořen systémem Mild Hybrid a nabízí tak jistotu a krásný „zátah“ hned při rozjezdu. Nejnovější motor SKY-X pak kromě extrémně nízké spotřeby nabízí také extra nízké emise – u spalovacího motoru skutečně unikátní.