AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženySmart fortwo


Kategorie:

Rozměry: délka: 2,69 m; šířka: 1,89 m a výška: 1,55 m

Objem kufru: 260 litrů

Palivo: elektřina

Verze 4x4: ano

Cena od: 591 690 Kč

Jiný pohon než na elektřinu u automobilky smart nenajdeme. Elektrický smart fortwo představuje v kombinaci s progresivním designem a inteligentním připojením udržitelný a komplexní koncept městské mobility.

Díky EQ mobilní aplikaci je možné vzdáleně kontrolovat stav nabití elektro auta a pohodlně si tak naplánovat své denní výlety. Další důležitou funkcí aplikace je předvstupní klimatizace, která umožňuje pohodlné vytápění nebo chlazení automobilu prostřednictvím aplikace. Elektrický smart nabízí kompaktní vysokonapěťovou baterii. Lithium-iontová baterie má kapacitu 17,6 kWh, což je dostačující pro dojezd na 159 kilometrů. smart navíc využívá při brzdění rekuperaci. V městské nabíječce se baterie na 80 % nabije za 40 minut.

Designérský styl je srozumitelný, puristický a velmi progresivní. Jeho součástí je typická silueta s ultrakrátkými převisy, jasnými liniemi, tvary a plochami. Barevné schéma je nové: poprvé jsou přední mřížky forftwo natřeny barvou vozidla a již nejsou v kontrastním odstínu.