AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženyMercedes-Benz EQC


Kategorie: SUV

Rozměry: délka 4,76 m; šířka 2,09 m a výška 1,62 m

Objem kufru: 500 litrů

Palivo: elektřina

Verze 4x4: ano

Cena od: 1 965 000 Kč

Nový elektromobil Mercedes-Benz EQC je se svým čistým designem a pro tuto značku typickými barevnými doplňky průkopníkem avantgardní elektromobilové estetiky a zároveň ztělesňuje designérský styl progresivního luxusu. EQC se svými mohutnými proporcemi řadí v segmentu SUV mezi tzv. crossovery. Protažená linie střechy, která nad zádí klesá ve stylu kupé, a tvarové řešení bočních oken s nízko umístěnou spodní lištou řadí tento model vizuálně mezi konvenční SUV a SUV s prvky kupé. Výrazným prvkem na přídi je velká plocha v podobě „černého panelu“ se světlovodem, která obklopuje světlomety a masku chladiče.

EQC je průkopníkem avantgardní elektromobilové estetiky také v interiéru. Příkladem je „lamelový límec“ přístrojové desky, který připomíná chladicí žebra některých zesilovačů Hi-Fi. Přístrojová deska je koncipována jako „kokpit“ zaměřený na řidiče. Ventilační soustavy jsou nevšedně tvarovány lamelami v odstínu růžového zlata.

EQC nabízí vysokou úroveň jízdní dynamiky díky dvěma elektromotorům na přední a zadní nápravě s celkovým výkonem 300 kW. Sofistikovaná provozní strategie umožňuje dojezd více než 450 km v kombinovaném cyklu EU. EQ nabízí v rámci programu Mercedes me rozsáhlé služby, které zvyšují komfort elektrické mobility a přispívají k její využitelnosti v každodenním provozu.