AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženyMercedes-Benz GLB


Kategorie: kompaktní SUV

Rozměry: délka 4,63 m; šířka 2,02 m a výška 1,65 m

Objem kufru: 630 litrů

Palivo: benzín/nafta

Verze 4x4: ano

Cena od: 911 130 Kč

Nový Mercedes-Benz GLB je mnohostranně využitelné SUV s pozoruhodnými proporcemi, krátkými převisy a designem v „offroadovém“ stylu. Dveře, přesahující boční prahy, zvyšují komfort nastupování, zároveň chrání vstupní otvory před znečištěním a zlepšují ochranu cestujících při bočním nárazu. Tyto prvky, společně s vizuálními spodními ochrannými panely vpředu a vzadu, zesilují „offroadový“ charakter vozu.

Mercedes-Benz GLB je prostorný rodinný automobil, který může mít na přání jako první Mercedes-Benz v tomto segmentu sedmimístný interiér. Nový model GLB disponuje všemi silnými stránkami aktuální generace kompaktních vozů Mercedes-Benz, od výkonných a hospodárných čtyřválců přes aktuální asistenční systémy, podporující řidiče na základě spolupráce, a informační a zábavní systém MBUX s intuitivním ovládáním až po komplexní systém ovládání komfortních systémů ENERGIZING.

Přístrojová deska je tvořena jediným tělesem, které je mezi zónami řidiče a spolujezdce vpředu vizuálně „rozříznuté“. Před řidičem se rozkládá širokoúhlý panel přístrojů. GLB disponuje jako první kompaktní vozidlo Mercedes-Benz na přání třetí řadou sedadel, kterou tvoří dvě dodatečná samostatná sedadla. Sedadla nabízejí pohodlí osobám s tělesnou výškou až 1,68 metru. Součástí rozsáhlé bezpečnostní výbavy jsou výsuvné opěrky hlavy, bezpečnostní pásy s předpínači a omezovači síly, okenní airbagy i pro cestující ve třetí řadě a úchyty ISOFIX a TOP Tether pro kompatibilní dětské sedačky. Vzadu lze připevnit až čtyři dětské sedačky.