AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženyMercedes-Benz CLA


Kategorie: Kupé

Rozměry: délka 4,68 m; šířka 1,99 m a výška 1,43 m

Objem kufru: 460 litrů

Palivo: benzín/nafta

Verze 4x4: ano

Cena od: 733 260 Kč

Nový Mercedes-Benz CLA kupé je nejen nejemocionálnějším vozidlem své třídy, ale také velmi inteligentním automobilem. Nový model CLA nabízí velký počet chytrých řešení, od interiérového asistenta MBUX, který podle pohybů rozpozná záměr ovládat příslušnou funkci a interiér vybavuje inteligencí, přes rozšířenou realitu při navigaci a schopnost porozumět i nepřímým hlasovým povelům až po funkci ENERGIZING COACH s individuálními doporučeními pro udržování kondice řidiče.

„Nové CLA jako čtyřdveřové kupé okouzlí svým puristickým a svůdným designem. Přesvědčuje dokonalými proporcemi, které velmi věrně kopírují první designérské skici: dlouhá kapota, kompaktní prostor pro cestující, široký rozchod kol s rozšířenými podběhy a naše typická záď vozidel kategorie GT s výrazně tvarovanou ramenní oblastí ve stylu lahve od ‚koly‘,“ říká Gorden Wagener, šéfdesignér společnosti Daimler AG.

Zmínku si zaslouží také promyšlené detaily v oblasti aerodynamiky a nové funkce souboru asistenčních systémů Intelligent Drive. Design umocňuje charakter kupé protaženým tělesem karoserie a stylistickými prvky, mezi něž patří dlouhá kapota motoru nebo dolů přemístěná registrační značka na zádi. Nový model tak navazuje na pověst předchůdce, považovaného za ikonu designu.