AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženyJaguar XE


Kategorie: sportovní sedan

Rozměry: délka 4,67 m; šířka se zrcátky 2,07 m a výška 1,41 m

Objem kufru: 410 litrů

Palivo: benzín/nafta

Verze 4x4: ano

Cena od: 1 163 536 Kč

Nový Jaguar XE se pyšní vylepšenou karoserií, která přináší sebevědomější vzhled. Luxusní interiér nabízí prémiové materiály a propracované detaily.

Dojem luxusu podtrhuje uvnitř multimediální systém Touch Pro Duo s desetipalcovou obrazovkou. Poprvé v daném segmentu se v něm objevuje vnitřní zpětné zrcátko ClearSight kombinující kameru sledující prostor za automobilem a displej s vysokým rozlišením integrovaný přímo do zrcátka. Je také vybaven systémem Smart Settings, který používá technologii umělé inteligence k zjišťování preferencí řidičů.

Nový Jaguar XE nabízí také řadu nejmodernějších bezpečnostních technologií. Systém Driver Condition Monitoring sleduje řízení, akceleraci, brzdění nebo používání blinkrů a zároveň analyzuje informace ze systému hlídání jízdních pruhů. Úsporné zážehové a vznětové motory řady Ingenium jsou dostupné v kombinaci s pohonem zadních i všech kol. Zážehová jednotka disponující výkonem 300 koní kombinovaná s pohonem AWD akceleruje z nuly na 100 km/h za 5,7 s. Díky lehké hliníkové karoserii, dvojitému lichoběžníkovému zavěšení vpředu a víceprvkovému zavěšení Integral Link vzadu, nabízí vůz výborné jízdní vlastnosti a vysokou bezpečnost.