AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženyŠKODA SCALA


Kategorie: kompaktní vůz (segment C)

Rozměry: délka 4,36 m; šířka 1,79 m a výška 1,47 m

Objem kufru: 476 litrů

Palivo: benzín/nafta

Verze 4x4: ne

Cena od: 394 900 Kč

Ostře řezané rysy, dynamické kontury a krystalický design. SCALA je hatchbackem nižší střední třídy a prvním evropským modelem značky, jemuž se na zádi místo loga hrdě skví nápis ŠKODA. SCALA je také prvním vozem ŠKODA, který má již v základní výbavě jak LED světlomety, tak LED zadní skupinové svítilny. Na přání navíc může být vpředu i vzadu vybavena Full LED variantou světel, vzadu navíc s dynamickými směrovými světly.

Středobodem interiéru je centrálně umístěný vyvýšený displej infotainment systému. Kromě toho může být SCALA vybavena také virtuálním kokpitem s displejem o úhlopříčce 10,25 palce, díky němuž má řidič důležité informace neustále v zorném poli.

ŠKODA SCALA disponuje širokou nabídkou asistenčních systémů a bezpečnostních prvků. SCALA nabízí ve standardní výbavě například asistent hlídání jízdního pruhu, Front Assist včetně funkce nouzové brzdy a asistent rozjezdu do kopce, na přání je nabízen mimo jiné adaptivní tempomatparkovací asistent nebo asistent změny jízdního pruhu asistent vyparkování. O bezpečí cestujících se dále stará až devět airbagů a proaktivní ochrana cestujících.