AUTO MÉHO SRDCE je jedinečná anketa, ve které o nejlepším autě roku rozhodují výhradně ženyMercedes-Benz GLS


Kategorie: SUV

Rozměry: délka: 5,20 m; šířka: 2,15 m a výška: 1,82 m

Objem kufru: 355 litrů

Palivo: benzín/nafta

Verze 4x4: ano

Cena od: 2 250 600 Kč

Nový Mercedes-Benz GLS je největším a nejluxusnějším SUV značky Mercedes-Benz a nabízí více ve všech ohledech: více prostoru, více komfortu, více luxusu. Suverénní vnější vzhled vyplývá z velkorysých rozměrů. Nové GLS, jako Třída S mezi SUV, hýčká své cestující zejména na zadních sedadlech. Součástí GLS je zábavní systém MBUX i pro zadní sedadla se dvěma 11,6“ dotykovými displeji pro sledování filmů, poslech hudby a přístup k internetu.

Nabídka prostoru, zejména ve druhé řadě sedadel, těží z prodloužení rozvoru o 6 cm. Mimořádného prostoru a komfortu sezení si mohou užívat cestující ve všech třech řadách s kompletně elektricky nastavitelnými sedadly. Sedadla třetí řady lze za účelem zvětšení objemu zavazadlového prostoru (až na hodnotu 2400 litrů) elektricky sklopit do podlahy, přičemž sklopením druhé řady sedadel vznikne praktická rovná plocha.

V modelu GLS 580 4MATIC (kombinovaná spotřeba paliva: 10,0-9,8 l/100 km; kombinované emise CO2: 229-224 g/km) slaví světovou premiéru elektrifikovaný motor V8 s 48V systémem EQ Boost a integrovaným generátorem s funkcí spouštěče.
Aktivní podvozek E-ACTIVE BODY CONTROL na základě 48V elektrické sítě nabízí nejvyšší úroveň komfortu odpružení, agilní jízdní vlastnosti se snadnou ovladatelností a mimořádnou průchodnost terénem. GLS má společně s GLE nejnovější generaci asistenčních systémů Mercedes-Benz, založených na vzájemné spolupráci. Nový systém 4MATIC nabízí vysokou agilitu na silnici a skvělé výkony v terénu. Novinkou je funkce pro mycí linku, která na povel tlačítka připraví vozidlo na vjezd do mycí linky.